Ogłoszenie- -nabór partnera

OGŁOSZENIE O OTWARTYM NABORZE PARTNERA


Miejski Ośrodek pomocy Społecznej w Częstochowie, na podstawie Art. 33 Ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 -2020 (Dz. U. 2014 poz. 1146) ogłasza otwarty nabór partnera zainteresowanego wspólnym przygotowaniem i realizacją projektu dla mieszkańców Gminy Miasta Częstochowy. Projekt w ramach konkursu nr RPSL.09.02.05-IZ.01-24-039/15 dla Poddziałania 9.2.5 Rozwój usług społecznych realizowanych w ramach RPO WSL 2014-2020, Osi Priorytetowej IX Włączenie społeczne, Działania 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne.

Niniejsze ogłoszenie ma charakter informacyjny i nie stanowi ogłoszenia w rozumieniu przepisów o zamówieniach publicznych oraz o działalności pożytku publicznego.


Cel partnerstwa:

Celem partnerstwa jest wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu i realizacja części zadań służących celowi głównemu projektu tj. Rozwój usług społecznych dla mieszkańców Miasta Gminy Częstochowa do 30.09.2018 r. poprzez:

  1. Działania w zakresie podniesienia jakości i dostępności usług wsparcia rodziny wspierające proces deinstytucjonalizacji, w tym:

  1. wsparcie dla tworzenia nowych miejsc w funkcjonujących placówkach w połączeniu
    z rozszerzeniem oferty wsparcia lub tworzenie nowych placówek oferujących wsparcie dzienne dla dzieci i młodzieży, rozwijanie środowiskowych form opieki nad dziećmi i młodzieżą (np. świetlice środowiskowe w tym z programem socjoterapeutycznym, kluby środowiskowe),

  2. wsparcie i rozwój rodzinnych form pieczy zastępczej oraz podnoszenie jakości usług realizowanych w instytucjonalnych formach pieczy zastępczej, w tym kształcenie kandydatów na rodziny zastępcze, prowadzących rodzinne domy dziecka i dyrektorów placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego, doskonalenie kompetencji osób sprawujących rodzinną pieczę zastępczą,

  3. wsparcie i rozwój form pracy z rodziną, asystentury rodzinnej, instytucji rodzin wspierających, pomocowych jako wspierających rodzinę w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych.

  1. Działania na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych
    z uwzględnieniem priorytetyzacji w kierunku środowiskowej formuły, w tym prowadzone
    w miejscu zamieszkania, obejmujące m.in.:

  1. usługi asystenckie lub opiekuńcze w celu umożliwienia opiekunom osób niesamodzielnych podjęcie aktywności zawodowej,

  2. usługi dziennych opiekunów, asystentów osób niesamodzielnych, wolontariat opiekuńczy, pomoc sąsiedzką i inne formy samopomocowe,

  3. rozwój usług opiekuńczych w oparciu o nowoczesne technologie, np. teleopieki, aktywizacja środowisk lokalnych w celu tworzenia społecznych (sąsiedzkich) form samopomocy przy wykorzystaniu nowych technologii),

  4. usługi zwiększające mobilność, autonomię i bezpieczeństwo osób niesamodzielnych (np. likwidowanie barier architektonicznych w miejscu zamieszkania, dowożenie posiłków) – wyłącznie jako wsparcie uzupełniające projekty dotyczące usług asystenckich lub opiekuńczych.

W ramach konkursu nie dopuszcza się możliwości składania projektów na tworzenie miejsc opieki w istniejących lub nowo tworzonych ośrodkach zapewniających opiekę dzienną lub całodobową oraz na działania na rzecz rozwoju usług mieszkalnictwa wspieranego.

Powyżej opisane działania w pkt 1 i 2 skierowane będą do osób z następujących grup docelowych:

  • osoby wykluczone lub zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym oraz ich otoczenie;

  • rodziny, osoby sprawujące pieczę zastępczą, kandydaci na rodziców/rodziny wspierające, zastępcze;

  • podmioty realizujące usługi wsparcia rodziny i pieczy zastępczej oraz społeczne wyłącznie w zakresie działań podnoszących standard i jakość usług realizowanych na rzecz bezpośrednich odbiorców.


Podmioty uprawnione do udziału w naborze:

W naborze mogą brać udział potencjalni partnerzy należący do sektora społecznego, spełniający jednocześnie wymagania określone w Regulaminie konkursu nr RPSL.09.02.05-IZ.01-24-039/15, którzy wniosą do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne oraz wspólnie z Liderem będą uczestniczyć w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie projektu, jak również w jego realizacji.


Przewidywany zakres działań dla Partnera:

  1. Współpraca w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie.

  2. Współpraca w realizacji zadań merytorycznych projektu, przypisanych partnerowi oraz w zarządzaniu projektem.


Wymagania wobec Partnera:

  1. Zgodność działalności statutowej partnera z celem głównym projektu.

  2. Posiadanie doświadczenia merytorycznego i praktycznego określonego w celu głównym projektu.

  3. Posiadanie doświadczenia w realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej lub/i środków krajowych lub/i własnych.

  4. Posiadanie niezbędnych zasobów kadrowych, technicznych, organizacyjnych i finansowych do wykonania zadań w zakresie partnerstwa.

  5. Wyrażenie zgody na współpracę z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Częstochowie, jako Liderem partnerstwa, a także podpisanie umowy partnerstwa/porozumienia.


Oferty składane przez potencjalnych Partnerów powinny zawierać:

  1. Informację dotyczącą zgodności działań potencjalnego Partnera z celem zadania.

  2. Informację na temat deklarowanego wkładu potencjalnego partnera w realizację projektu (zasoby: ludzkie, organizacyjne, techniczne).

  3. Koncepcję realizacji poszczególnych działań przewidzianych dla Partnera projektu.

  4. Przedstawienie rodzaju i wysokości kosztów koniecznych do poniesienia przez Lidera na realizację wymienionych działań w projekcie.

  5. Opis doświadczenia w realizacji zadań o podobnym charakterze, w tym projektów/zadań współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej lub krajowych lub własnych.


Wraz z ofertą należy przedłożyć:

  1. Formularz ofertowy.

  2. Dokumenty potwierdzające status prawny potencjalnego partnera i umocowanie osób go reprezentujących.

  3. Statut lub dokument równoważny.

  4. Oświadczenie partnera o niezaleganiu z należnościami publiczno-prawnymi.

  5. Inne dokumenty mogące mieć znaczenie przy ocenie oferty, np. Rekomendacje z jednostki samorządu terytorialnego.


Kryteria wyboru partnerów:

  1. Zgodność działań statutowych partnera z celem głównym projektu – max 10 pkt.

  2. Doświadczenie w realizacji zadań zbieżnych z celem głównym projektu – max 20 pkt.

  3. Zasoby, którymi podmiot dysponuje do realizacji działań – max 30 pkt.

  4. Rekomendacje - max 10 pkt.

  5. Propozycje zastosowania innowacyjnych rozwiązań w realizacji działań służących osiągnięciu celu głównego projektu – max 30 pkt.


W przypadku podmiotów współpracujących z Gminą Miastem Częstochowa warunkiem koniecznym będzie terminowe i rzetelne rozliczanie się z umów wiążących podmiot z Gminą.


Procedura wyboru partnera:

  1. Oferty niespełniające kryteriów będą odrzucone.

  2. Od dokonanego wyboru partnera nie przysługuje odwołanie.

  3. Z podmiotami, które zostaną najlepiej ocenione przeprowadzone zostaną indywidualne negocjacje

dotyczące dookreślenia zadań i ich podziału oraz innych kwestii niezbędnych do zawarcia porozumienia/umowy partnerskiej.


Termin i miejsce składania dokumentów:

Oferty należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 grudnia 2015 r., do godz. 9:00 w Kancelarii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2, 42-217 Częstochowa lub nadesłać drogą pocztową na ww. adres z dopiskiem: „Otwarty nabór Partnera projekt w ramach Poddziałania 9.2.5 Rozwój usług społecznych”

O terminie złożenia oferty nie decyduje data stempla pocztowego, lecz data wpływu oferty do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie. Oferty można nadsyłać również w postaci elektronicznej na adres:mops@czestochowa.um.gov.pl

Ofertę należy sporządzić w języku polskim.

Dodatkowe informacje na temat naboru można uzyskać pod numerem telefonu: 34 3710282.

Wyniki naboru opublikowane zostaną w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na tablicy ogłoszeń w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2.

Oferty powinny być podpisane przez osobę(y) uprawnioną(e), co powinno być udokumentowane stosowną uchwałą lub upoważnieniem właściwego organu lub zapisem w Krajowym Rejestrze Sądowym.


Dodatkowe informacje:

Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji zadania na etapie formułowania wniosku o dofinansowanie i umowy partnerskiej oraz do unieważnienia naboru z ważnych przyczyn lub odstąpienia od realizacji projektu w partnerstwie, szczególnie
w przypadku braku akceptacji wniosku o dofinansowanie projektu przez Instytucję Zarządzającą RPO WSL, a tym samym nie uzyskaniu odpowiedniego finansowania z EFS.


Szczegółowe informacje dotyczące konkursu nr RPSL.09.02.05-IZ.01-24-039/15 dla Poddziałania 9.2.5 Rozwój usług społecznych realizowanych w ramach RPO WSL 2014-2020, Osi Priorytetowej IX Włączenie społeczne, Działania 9.2 Dostępne i efektywne usługi społeczne i zdrowotne, zawierające uszczegółowienie działań, grup docelowych, jak również regulamin można odnaleźć pod adresem: https://rpo.slaskie.pl/lsi/nabor/50


Formularz ofertowy (18kB) plik

metryczka


Wytworzył: Piotr Miśkiewicz (2 grudnia 2015)
Opublikował: Marcin Maźniewski (2 grudnia 2015, 15:27:51)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 135