Obsługa osób niesłyszących

 

Obsługa osób niesłyszących w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie  OBSŁUGA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH W MIEJSKIM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W CZĘSTOCHOWIE

Wykonując obowiązki spoczywające na organach administracji publicznej, wynikające z przepisów ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. nr 209, poz. 1243), informujemy, że w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Częstochowie funkcjonuje System Komunikacji Niewerbalnej®, pozwalający osobom z ubytkiem słuchu, posługującym się językiem migowym, na kontakt z urzędnikami. System jest oparty na bezpośrednim dostępie on-line do CallCenter poprzez specjalne urządzenie (wideofon). Dzięki zastosowaniu ww. rozwiązania, tłumacze języka migowego – dostępni dla interesantów w godzinach pracy urzędu – mogą tłumaczyć w czasie rzeczywistym rozmowy pomiędzy interesantami posługującym się tym językiem, a pracownikami urzędu.

Urządzenie zostało zainstalowane w budynku przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2, w pokoju nr 19 (I piętro). Miejsce, w którym znajduje się wideofon oznaczono tabliczką w kolorach biało-pomarańczowym z napisem Tu działa tłumacz języka migowego on-line.

metryczka


Wytworzył: Marcin Maźniewski (19 lutego 2013)
Opublikował: mazniewski_m (19 lutego 2013, 10:31:09)

Ostatnia zmiana: Damian Wroński (22 maja 2014, 09:23:46)
Zmieniono: .

rejestr zmian tej informacji »


Liczba odsłon: 4112